Santiago: Kubot i Marach bliscy obrony tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach po raz drugi z rzędu wystąpią w finale turnieju Movistar Open. W stolicy Chile polsko-austriacka para pokonała dziś Juana Ignacio Chelę oraz Santiago Gonzaleza 7:6(5), 7:6(6).

W Santiago Kubot oraz Marach legitymują się bilansem sześciu wygranych spotkań, przy ani jednej porażce. Rok temu sięgnęli oni tu po końcowy triumf, a teraz od powtórzenia tego rezultatu dzieli ich jeden mecz.

W półfinale Kubot i Marach zapewnili sobie zwycięstwo po dwóch bardzo wyrównanych tie breakach. W pierwszym secie obie pary zdobyły po jednym breaku. Wiele wskazywało na to, iż druga partia będzie bardziej jednostronna. Polak i Austriak szybko wyszli bowiem na prowadzenie 3:0 i to z podwójnym przełamaniem. Chela oraz Gonzalez straty odrobili, ale w tie breaku znów okazali się mniej skutecznie przy kluczowych piłkach. Mecz trwał godzinę i czterdzieści osiem minut.

W finale turnieju Movistar Open Łukasz Kubot i Oliver Marach zmierzą się z Argentyńczykami Eduardo Schwankiem i Horacio Zeballosem (nr 2) lub Brazylijczykami Marcelo Melo oraz Bruno Soaresem (nr 3).

Wynik półfinału:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) – J. Chela, S. Gonzalez (Argentyna, Meksyk, 4) 7:6(5), 7:6(6)