ITF w Sutton: Domachowska w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska nie przerywa zwycięskiej passy. W piątek wygrała dziesiąty mecz z rzędu, pokonując Irinę Kurjanowicz i awansując do półfinału turnieju ITF w Sutton (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Na ćwierćfinale udział w imprezie zakończyła natomiast Katarzyna Piter, którą zatrzymała Mona Barthel.

Domachowska turniej w Sutton rozpoczęła z wysokiego „c”. W pierwszej rundzie pokonała bowiem najwyżej rozstawioną i notowaną w czołowej setce Sandrę Zahlavovą. Następnie w trzech setach pokonała Audrey Bergot, aby w ćwierćfinale rozegrać najłatwiejsze ze wszystkich dotychczasowych spotkań.

Przewaga Domachowskiej nad rozstawioną z „szóstką” Białorusinką ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. 25-letnia warszawianka w obu setach uzyskała przewagę podwójnego przełamania i ostatecznie zwyciężyła 6:2, 6:2.

Niezwykle ciekawie zapowiada się półfinałowe spotkanie z udziałem Marty, gdyż jej rywalką będzie jedna z najlepszych juniorek świata Kristina Mladenovic. Słynąca ze znakomitego serwisu Francuzka pokonała w piątek Elise Tamaelę.

Gorzej od Domachowskiej spisała się natomiast Katarzyna Piter. Poznanianka nie sprostała bowiem Monie Barthel. Spotkanie miało zacięty przebieg, ale w końcówkach obu partii do głosu dochodziła rozstawiona z „czwórką” Niemka. Pierwszego seta wygrała 7:5, a drugiego po emocjonującym, zakończonym wynikiem 8-6, tie breaku.

Nie powiodło się natomiast Marcie Domachowskiej w finale gry podwójnej. Wraz z Dariją Jurak przegrały 3:6, 7:5, 8-10 z Melanie South i Emmą Laine.

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Marta Domachowska (Polska) – Irina Kurjanowicz (Białoruś, 6) 6:2, 6:2
Mona Barthel (Niemcy, 4) – Katarzyna Piter (Polska) 7:5, 7:6(6)

Wynik finału debla:
E. Laine, M. South (Finlandia, Wielka Brytania, 1) – M. Domachowska, D. Jurak (Polska, Chorwacja, 2) 6:3, 5:7, 10-8