Mistrz olimpijski przegrał w pierwszej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: pilotpentennis.com, foto: pilotpentennis.com

Chilijczyk Nicolas Massu, podwójny mistrz olimpijski z Aten z 2004 roku, odpadł w pierwszej rundzie tenisowego turnieju mężczyzn w New Haven. Jego pogromcą okazał się Amerykanin Robby Ginepri. Z turnieju odpadł też Belg Kristof Vliegen.

Nicolas Massu (60 ATP) bronił się zaciekle w pierwszej odsłonie, która zakończyła się tie-breakiem. Amerykanin (66 ATP) zmiażdżył Massu, wygrywając z nim do jednego. W kolejnej odsłonie Ginepri nie musiał się już zbytnio wysilać, bo wywalczona przewaga przełamania dawała mu zwycięstwo w drugim secie i całym spotkaniu.

Amerykanin Mardy Fish, wicemistrz olimpijski, w turnieju w New Haven gra z dziką kartą. Dziś w nocy pokonał Niemca Floriana Mayera po zaciętym, trzysetowym boju. W każdej z trzech odsłon o zwycięstwie jednego z zawodników decydowała przewaga jednego przełamania. I tak oto Mayer wygrał pierwszą odsłonę do czterech, ale w dwóch kolejnych na korcie rządził Fish, pokonując niemieckiego przeciwnika do pięciu i do czterech.

Szwed Thomas Johansson (72 ATP) pokonał gładko Belga Kristofa Vliegena (82 ATP), ofiarując mu na pożegnanie z New Haven zaledwie trzy gemy. Przewaga szwedzkiego tenisisty wyraźna była zwłaszcza w drugim secie, którego wygrał do jednego. Mecz rozstrzygnięty został zgodnie z pozycjami rankingowymi zajmowanymi przez obydwu tenisistów.

W poniedziałkowych spotkaniach do walki wkraczają zawodnicy rozstawieni. Hiszpan Tommy Robredo (numer 2) zmierzy się z Francuzem Marciem Gicquelem. Fin Jarkko Nieminen (numer 6) zagra z Hiszpanem Feliciano Lopezem, a Włoch Filippo Volandri (numer 7) podejmie Amerykanina Mardy’ego Fisha.

Mecze pierwszej rundy
Donald Young (Stany Zjednoczone, WC) – Amer Delic (Stany Zjednoczone) 4:6, 6:3, 6:4
Thomas Johansson (Szwecja) – Kristof Vliegen (Belgia) 6:2, 6:1
Michael Russell (Stany Zjednoczone) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 3:6, 6:4, 6:0
Mardy Fish (Stany Zjednoczone, WC) – Florian Mayer (Niemcy) 4:6, 7:5, 6:4
Robby Ginepri (Stany Zjednoczone) – Nicolas Massu (Chile) 7:6, 6:4