ITF w Sutton: dwie Polki w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska i Katarzyna Piter awansowały do ćwierćfinału turnieju ITF w Sutton (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Obie po przegraniu pierwszego seta później bardzo dobrze radziły sobie ze swoimi rywalkami, odpowiednio Audrey Bergot i Siną Haas. Porażkę poniosła natomiast Patrycja Sanduska, która zdobyła zaledwie pięć gemów w pojedynku z Ireną Pavlovic.

Dla Domachowskiej było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu. 25-letnia warszawianka, które w minionym tygodniu wygrała bliźniaczy turniej w Grenoble, pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Audrey Bergot. 26-letnia Francuzka dobrze grała do połowy drugiego seta. Domachowska po raz kolejny musiała wychodzić ze sporej opresji, gdyż w drugiej odsłonie przegrywała już 0:2. Ostatecznie Polka wygrała zarówno drugą, jak i trzecią odsłonę, w której nie pozostawiła rywalce złudzeń.

Kolejną przeciwniczką Domachowskiej będzie Irina Kurianowicz. 26-letnia Białorusinka jest rozstawiona z Sutton z numerem sześć, a w klasyfikacji WTA plasuje się na początku trzeciej setki. Przypomnijmy, iż w pierwszej rundzie Polka pokonała najwyżej notowaną uczestniczkę turnieju, Sandrę Zahlavovą z Czech.

Podobnie jak spotkanie Domachowskiej przebiegał mecz z udziałem Katarzyny Piter. W pierwszej partii Polka również musiała uznać wyższość rywalki, aby potem zapisać na swoim koncie dwa kolejne sety. Niespełna 20-letnia poznanianka pokonała 4:6, 6:3, 6:4 niemiecką kwalifikantkę Sinę Haas.

O półfinał Piter zagra z turniejową „czwórką”, Moną Barthel. Niemka nie straciła jak dotychczas w Sutton ani jednego seta.

Warto również wspomnieć o sukcesie Marty Domachowskiej w grze podwójnej. Polka wraz z Chorwatką Dariją Jurak awansowały już do finału zawodów, w którym zmierzą się z Emmą Laine i Melanie South.