Fed Cup: Radwańska bohaterką reprezentacji

/ Tomasz Krasoń , źródło: fedcup.com, foto: AFP

Polki wciąż zachowują szansę na awans do baraży do Grupy Światowej II Pucharu Federacji. W czwartek pokonały w Eljacie występujące przed własną publicznością Izraelki. Bohaterką ekipy została Agnieszka Radwańska, która najpierw pokonała Shahar Peer, a następnie przyczyniła się do zwycięstwa w deblu.

Jako pierwsze na kort wyszły Magda Linette i Julia Glushko. Niestety niespełna 19-letnia poznanianka miała spore problemy na początku meczu i szybko zrobiło się 3:0 dla pochodzącej z Ukrainy rywalki. Linette pokazała chęć walki i odrobiła straty, ale w dalszej części seta ponownie do głosu doszła Glushko, która wygrała 7:5. Początek drugiej partii był bardzo zacięty, a o jego wyniku ponownie zadecydowało jedno przełamanie, którego zdobywczynią ponownie była Izraelka.

Po porażce Magdy Linette reprezentacja Polski znalazła się pod ścianą. Przedłużenie szans na zajęcie pierwszego miejsca w grupie zależało od Agnieszki Radwańskiej. 21-letnia krakowianka jak na liderkę drużyny przystało zdobyła ważny punkt. Pewnie, 6:3, 6:3 pokonała 11. rakietę świata Shahar Peer. W pierwszym secie Radwańska cały czas była o krok przed rywalką. Najpierw prowadziła 2:0, potem 4:2, a na koniec dołożyła drugiego breaka. Na początku drugiej odsłony Peer zaczęła stawiać większy opór, ale Polka znalazła na to skuteczną receptę i ostatecznie wyrównała stan konfrontacji z Izraelem.

Wobec słabej postawy Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej w spotkaniu z Bułgarią, kapitan naszej ekipy, Tomasz Wiktorowski zdecydował się na zmianę drugiej z nich, desygnując do boju Agnieszkę Radwańską. Rotacja w składzie okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż Polki pewnie pokonały Shahar Peer i Julię Glushko, zdobywając decydujący punkt. W obu partiach szybko wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca. Ostateczny wynik spotkania to 6:3, 6:3.

Aby myśleć o zajęciu pierwszego miejsca w grupie Polki muszą pokonać w piątek Luksemburg i liczyć na zwycięstwo Izraela nad Bułgarią.

Polska – Izrael 2:1
Magda Linete (Polska) – Julia Glushko (Izrael) 5:7, 3:6
Agnieszka Radwańska (Polska) – Shahar Peer (Izrael) 6:3, 6:3
K. Jans, A. Radwańska (Polska) – J. Glushko, S. Peer (Izrael) 6:3, 6:3