ITF w Grenoble: Domachowska z tytułem!

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marta Domachowska wygrała turniej ITF w Grenoble o puli nagród 25 tysięcy dolarów. W finale 25-letnia Polka pokonała 6:4, 6:4 Naomi Broady i zdobyła pierwszy od ponad 3 lat tytuł w singlowej imprezie.

Poprzedni sezon był dla Marty Domachowskiej wyjątkowo nieudany. Niekończąca się seria porażek sprawiła, że warszawianka znalazła się na skraju trzeciej setki. Tak niska pozycja rankingowa zmusiła ją do udziału w turniejach ITF. Nie dość, że Domachowska wróciła do dwudziestopięciotysięczników, to na dodatek musi przebijać się w nich przez eliminacje.

Jednak w Grenoble wyszło to Polce na dobre. Najpierw przebrnęła przez fazę wstępną, a następnie eliminowała kolejne przeciwniczki, tracąc tylko jednego seta, w drugiej rundzie z Gruzinką Tatią Mikadze. W finale również nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Swoją rywalkę, inną kwalifikatnkę, Naomi Broady z Wielkiej Brytanii, pokonała 6:4, 6:4. W obu setach o zwycięstwie naszej tenisistki decydowało jedno przełamanie.

Za zwycięstwo w Grenoble Domachowska otrzyma 51 punktów do rankingu WTA. Przesunie się dzięki nim w okolice 250. miejsca. W nadchodzącym tygodniu Marta wystąpi w turnieju o identycznej puli nagród w Sutton. Zmagania rozpocznie od razu id imprezy głównej.

Przypomnijmy, iż Domachowska po raz ostatni zdobyła singlowy tytuł pod koniec 2007 roku. Wówczas wygrała również we Francji, w Poitiers. Tamta impreza miała jednak wyższą rangę, a w jej puli nagród znajdowało się 100 tysięcy dolarów.