Johannesburg: Przysiężny rozstawiony z

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Michał Przysiężny i Tomasz Bednarek zdecydowali się na start w turnieju ATP World Tour 250 w Johannesburgu. Pierwszy z Polaków został rozstawiony z numerem osiem i udział w imprezie rozpocznie od starcia z Martinem Fischerem. W eliminacjach przegrał natomiast Bednarek, choć urwał seta rewelacji Australian Open, Milosowi Raonicowi.

Milos Raonic podczas Australian Open przeszedł eliminacje, a następnie dotarł do czwartej rundy, w której musiał uznać wyższość Davida Ferrera. W kwalifikacjach w Johannesburgu postraszył go Tomasz Bednarek. 29-letni Polak wygrał pewnie pierwszego seta 6:2 i dopiero wówczas Kanadyjczyk zaczął pokazywać formę, dzięki której osiągnął sukces w Melbourne. W drugiej partii Raonic zwyciężył do zera, a w trzeciej po dość wyrównanej walce, 6:4.

Dla Tomasza Bednarka głównym punktem programu jest występ w grze podwójnej. Wraz z Michałem Przysiężnym wylosowali w pierwszej rundzie Johana Brunstroma i Kena Skupskiego. Szwed i Brytyjczyk są rozstawieni w SA Tennis Open z „trójką”.

Michał Przysiężny wciąż walczy w challengerze ATP na wyspie Reunion. Z powodu opadów deszczu nie udało się jeszcze rozegrać jego meczu ćwierćfinałowego z Jurijem Szukinem.