Australian Open: Fyrstenberg i Matkowski lepsi od Australijczyków

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Australian Open. Polacy pokonali w trzeciej rundzie Colina Ebelthite i Adama Feeneya 6:1, 4:6, 6:4.

Tegoroczne zmagania w Melbourne układają się doskonale dla polskich reprezentantów, których aż czwórka zagra w meczach ćwierćfinałowych. Do Łukasza Kubota (grającego w parze z Austriakiem Oliverem Marachem) oraz Agnieszki Radwańskiej dołączyli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Na Margaret Court Arena wyeliminowali oni dziś ostatnich reprezentantów gospodarzy w turniejowej drabince. Polacy rozpoczęli mecz w iście ekspresowym tempie, wygrywając pierwszego seta w osiemnaście minut, 6:1. W drugiej partii, grający z „dziką kartką”, Ebelthite i Feeney obronili wszystkie trzy break pointy, a sami wykorzystali jedną z dwóch szans na przełamanie i triumfowali 6:4. Decydujący set był najdłuższym w spotkaniu, trwał 43 minuty i dzięki jednemu breakowi zakończył się zwycięstwem Fyrstenberga oraz Matkowskiego.

Polacy w swoich pierwszy trzech spotkaniach w Melbourne wygrywali z duetami nierozstawionymi. Inaczej będzie w ćwierćfinale, grze zmierzą się z drugą parą deblową świata – Maxem Mirnym oraz Danielem Nestorem.

Wynik trzeciej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 5) – C. Ebelthite, A. Feeney (Australia) 6:1, 4:6, 6:4