Australian Open: Fyrstenberg i Matkowski w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Rozstawieni z „piątką” Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy deblowego Australian Open. Polska eksportowa para deblowa pokonała 6:3, 7:5 Hiszpanów, Guillermo Garcię-Lopeza i Alberto Montanesa.

Nie od dziś wiadomo, że Polakom nie gra się zbyt dobrze z duetami tworzonymi przez specjalistów od gry pojedynczej. W czwartek było jednak inaczej. Polacy zwycięstwo nad parą hiszpańską zawdzięczają przede wszystkim doskonałemu podaniu. W inauguracyjnej partii nasi tenisiści szybko objęli prowadzenie, a przewagi braeaka nie oddali już do końca. Drugi set był bardziej zacięty. Gdy nad faworyzowanymi Polakami pojawiło się widmo rozgrywania tie breaka, Fyrstenberg i Matkowski przystąpili do ataku. Wywalczyli przełamanie w jedenastym gemie, a chwilę później Mariusz zwycięsko serwował na mecz. Po 71 minutach gry nasi debliści wygrali 6:3, 7:5.

Polacy dołączyli tym samym do Łukasza Kubota i Olivera Maracha, którzy kilka godzin wcześniej, na tym samym korcie numer 11, również odnieśli dwusetowe zwycięstwo.

Kolejnymi rywalami rozstawionych z „piątką” Polaków będą Yen-Hsun Lu i Rainer Schuettler. Tajwańczyk i Niemiec wygrali w pierwszej rundzie z Simonem Aspelinem i Alexandrem Peyą.

Wynik pierwszej rundy debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 5) – G. Garcia-Lopez, A. Montanes (Hiszpania) 6:3, 7:5

Zobacz komplet czwartkowych wyników Australian Open panów!