Australian Open: świetny początek Kubota i Maracha

/ Tomasz Krasoń , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach od znakomitego spotkania rozpoczęli udział w wielkoszlemowym Australian Open. Polak i Austriak, którzy przed 2 laty dotarli w Melbourne do półfinału, pokonali 6:3, 6:3 Johana Brunstroma i Stephena Hussa.

Zwycięstwo Kubota i Maracha ani przez moment nie podlegało dyskusji. Rozstawieni z „czwórką” Polak i Austriak doskonale serwowali i w całym meczy ani raz nie stracili własnego podania. Sami przełamali Szweda i Australijczyka trzykrotnie, dzięki czemu pewnie zwyciężyli 6:3, 6:3. Cały mecz trwał 1 godzinę i 14 minut.

W drugiej rundzie na drodze „naszego” duetu do powtórzenia sukcesu sprzed 2 lat staną Sam Groth oraz Greg Jones. Australijczycy, którzy występują w turnieju dzięki „dzikiej” karcie, w pierwszej rundzie nie bez problemów pokonali inny duet gospodarzy, Matthew Ebdena i Petera Luczaka.

Przypomnijmy, iż Łukasz Kubot walczył także w turnieju gry pojedynczej. Po niespodziewanym zwycięstwie nad rozstawionym Samem Querreyem poległ w drugiej rundzie, przegrywając w trzech setach z Siergiejem Stachowskim.

Wynik pierwszej rundy debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 4) – J. Brunstrom, S. Huss (Szwecja, Australia) 6:3, 6:3

Zobacz komplet czwartkowych wyników Australian Open mężczyzn!