Australian Open: Radwańska już w trzeciej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:4 chorwacką kwalifikantkę Petrę Martić i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Tym samym 21-letnia krakowianka obroniła 160 punktów za ubiegłoroczny występ w Melbourne Park. Kolejną przeciwniczką rozstawionej z „dwunastką” Polki będzie Simona Halep z Rumunii, która dość nieoczekiwanie wyeliminowała Alisę Klajbanową.

Radwańska od początku weszła we właściwy rytm. Szybko przełamała 19-letnią Chorwatkę, a po chwili prowadziła już 4:1. Wówczas Martić wzięła się do odrabiania strat i po niezwykle długim siódmym gemie na tablicy wyników widniał wynik 4:3. Radwańska nie przestraszyła się atakującej rywalki i pewnie wygrała dwa następne gemy, zapisując na swoim koncie pierwszego seta. Druga odsłona miała podobny przebieg, choć tym razem 19-latka ze Splitu zdołała w pełni odrobić starty poniesione na jej początku. Bardziej rutynowana Polka po raz kolejny udowodniła swoją kontrolę nad pojedynkiem, dobrze rozgrywając końcówkę i wygrywając 6:4.

Całe spotkanie trwało 68 minut i z całą pewnością było dla Radwańskiej łatwiejsze niż mecz pierwszej rundy z Kimiko Date-Krumm. Problem Polki wciąż tkwi w słabym podaniu. 140. w rankingu WTA Martić zdołała go przełamać trzykrotnie.

W trzeciej rundzie rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Simona Halep. Rumunka jest kolejną przedstawicielką rocznika 1991. W przeciwieństwie do Martić zajmuje teraz pozycję w pierwszej setce, dokładnie  jest 77. W tegorocznym Australian Open po raz pierwszy wygrała spotkanie w turnieju Wielkiego Szlema. Pokonała już Anne Kremer i dość niespodziewanie Alisę Klejbanową. Rozstawiona z numerem 24 Rosjanka przegrała 4:6, 6:7(2).