Sydney: Starace rywalem Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pogoda nie rozpieszcza tenisistów biorących udział w turnieju Medibank International w Sydney. Wtorkowe spotkania były przerywane przez deszcz, a dwóch pojedynków pierwszej rundy nie udało się jeszcze zakończyć. Nie przeszkadzało to jednak Richardowi Gasquetowi oraz Guillermo Garcii-Lopezowi w awansie do najlepszej szesnastki imprezy. Polskich kibiców najbardziej interesował pojedynek Potito Starace z Julienem Benneteau. Lepszy okazał się w nim Włoch i to on będzie rywalem Łukasza Kubota w następnym spotkaniu.

Richard Gasquet podejmował w wieczornym spotkaniu Matthew Ebdena. Z powodu deszczu mecz ten zakończył się późno w nocy, a lepszy w nim okazał się faworyzowany Francuz. Rozstawiony z „piątką” 24-latek triumfował 6:4, 6:3. W całym meczu Gasquet zaserwował aż 11 asów i obronił oba break pointy. Sam zdołał dwukrotnie przełamać australijskiego posiadacza „dzikiej” karty, choć również nie wykazał się godną naśladowania skutecznością. Cały mecz trwał 1 godzinę i 11 minut. O ćwierćfinał Gasquet zagra z Andreasem Seppim, który oddał tylko jednego gema Denisowi Istominowi.

Bardziej zażarte było spotkanie Guillermo Garcii-Lopeza z Chrisem Guccione. 27-letni Hiszpan nie dał się wprawdzie przełamać potężnemu Australijczykowi, ale sam również miał olbrzymie problemy z uzyskaniem breaka. Z 14 szans Garcia-Lopez wykorzystał zaledwie jedną, dzięki czemu wygrał drugiego seta 7:5. Pierwszy zakończył się zwycięskim dla Hiszpana tie breakiem.

Spotkanie Potito Starace z Julienem Benneteau trwało aż 2 godziny i 19 minut. 29-letni Włoch triumfował, pomimo iż musiał odrabiać straty spowodowane porażką w pierwszym secie. Benneteau wygrał kluczową rozgrywkę inauguracyjnej partii do sześciu, ale w kolejnych setach miał większe problemy z serwisem. Wprawdzie był w stanie odebrać podanie Włochowi, ale Starace na każdego breaka odpowiadała dwoma. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:7(6), 6:3, 6:4.

Łukasz Kubot nie ma zbyt dobrych wspomnień związanych z pojedynkami z Potito Starace. Przegrał wszystkie trzy dotychczasowe spotkanie. Szanse Polaka nieco zwiększa fakt, iż w Sydney rywalizacja toczy się na lubianych przez naszego tenisistę kortach ziemnych, a nie jak w poprzednich meczach, faworyzującej Włocha mączce.

Wyniki pierwszej rundy singla:
Richard Gasquet (Francja, 5) – Matthew Ebden (Australia, WC) 6:4, 6:3
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 7) – Chris Guccione (Australia, Q) 7:6(5), 7:5
Potito Starace (Włochy) – Julien Benneteau (Francja) 6:7(6), 6:3, 6:4

Zobacz komplet wtorkowych wyników turnieju ATP w Sydney!