Sydney: Polki sprawczyniami sensacji!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Początek sezonu w wykonaniu Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej jest naprawdę imponujący! W poprzednim tygodniu Polki dotarły do finału imprezy w Brisbane, a ten rozpoczęły od zwycięstwa nad najlepszą parą świata, Giselą Dulko i Flavią Pennettę. Nasze deblistki pokonały triumfatorki ubiegłorocznych mistrzostw WTA 3:6, 6:4, 10-7 i tym samym awansowały do ćwierćfinału Medibank International w Sydney (pula nagród 618 tysięcy dolarów).

Spotkanie od początku było zacięte, przez pierwsze siedem gemów żadna z par nie była w stanie zdobyć breaka. Pierwsze tej sztuki dokonały Dulko i Pennetta, przełamując podanie Rosolskiej na 5:3. Chwilę później Argentynka i Włoszka postawiły kropkę nad „i” i wygrały seta 6:3. Podobny obraz gry miał miejsce w drugiej odsłonie. Przez większość seta toczyła się walka gem za gem. Tym razem to Polki zdołały przełamać tę zasadę i zdobywając breaka w dziesiątym gemie triumfowały w secie 6:4.

Sprawa zwycięstwa pozostawała wiec otwarta i o wszystkim zadecydować musiał te break meczowy. Kluczową rozgrywkę lepiej rozpoczęły bardziej utytułowane rywalki, które prowadziły już 7-4. Liderki światowego rankingu nie zdołały jednak dowieźć tej przewagi do końca. Jans i Rosolska zaczęły odrabiać straty i po chwili na tablicy wyników widniał wynik 7-7. Nie był to koniec znakomitej passy Polek, które dołożyły kolejne trzy punkty i zwyciężyły 10-7. Cały mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty.

Dla Polek to jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze. Gisela Dulko i Flavia Pennetta w poprzednim sezonie wygrały wspólnie 7 turniejów deblowych w tym mistrzostwa WTA w Doha, dzięki czemu ukończyły rok jako najlepsza para deblowa świata.

Kolejnymi rywalkami Jans i Rosolskiej będą Wiktoria Azarenka i Maria Kirilenko, które bez najmniejszych problemów wygrały w pierwszej rundzie Jill Craybas i Rennae Stubbs. Za występ w Sydney nasze deblistki mają już zapewnione 120 punktów do rankingu WTA.

Wynik pierwszej rundy debla:
K. Jans, A. Rosolska (Polska) – G. Dulko, F. Pennetta (Argentyna, Włochy, 1) 3:6, 6:4, 10-7

Zobacz komplet poniedziałkowych wyników turnieju WTA w Sydney!