Sydney: porażki Kubota i Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

W sobotę Łukasz Kubot i Michał Przysiężny wygrali po dwa mecze w eliminacjach do turnieju Medibank International w Sydney, a w niedzielę obaj, równie solidarnie, nie awansowali do imprezy głównej. Bliżej sukcesu był 26-letni głogowianin, który przegrał z Chrisem Guccione dopiero po tie breaku trzeciego seta.

Michał Przysiężny wydawał się być faworytem spotkania z Chrisem Guccione. W rankingu ATP plasuje się bowiem prawie 300 miejsc wyżej. Jednak 25-letni Australijczyk postawił naszemu tenisiście twarde warunki. W inauguracyjnej odsłonie Polak w ogóle nie radził sobie w gemach serwisowych Guccione, a ponadto miał problemy z własnym podaniem, które bądź co bądź dwukrotnie stracił. Obraz gry uległ zmianie w drugiej partii. Wówczas to Polak narzucał rywalowi swój styl gry. Ołówek pewnie serwował, a do tego zdołał wywalczyć jedno przełamanie. W trzecim secie żaden z tenisistów nie uzyskał wyraźnej przewagi i o losach meczu zadecydować musiał tie break. Niestety wyraźnie lepszy okazał się w nim notowany na 376. miejscu w rankingu ATP Chris Guccione. Australijczyk wygrał 6:2, 3:6, 7:6(2) po 1 godzinie i 45 minutach walki.

Znacznie bardziej jednostronne było spotkanie z udziałem Łukasza Kubota. 70. singlista świata wywalczył jedynie pięć gemów w konfrontacji z 18-letnim, utalentowanym Australijczykiem, Bernardem Tomicem. W pierwszej odsłonie 28-letniemu lubinianinowi przydarzył się jeden moment słabości, który jego rywal momentalnie zamienił na breaka. Druga odsłona była już bardziej jednostronna. Polak w dalszym ciągu nie potrafił znaleźć recepty na serwis Tomica, a ponadto sam pogorszył się w tym elemencie gry. Zupełnie nie radził sobie po drugim podaniu i w konsekwencji dał się przełamać dwukrotnie. Trwające zaledwie 63 minuty spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:2.

Obaj polscy tenisiści wywalczyli w Sydney 6 punktów do rankingu ATP. Wszystko za sprawą zwycięstw jakie odnieśli w sobotę. Kubot pokonał wówczas Gregę Zemlję i Petera Luczaka, a Przysiężny wyeliminował Carstena Balla i Donalda Younga.

Łukasza Kubota czeka jeszcze występ w turniej deblowym. Wraz z Oliverem Marachem zostali rozstawieni z „trójką” i w pierwszej rundzie zmierzą się z Matthew Ebdenem i Peterem Luczakiem.