Brisbane: młoda Czeszka bezkonkurencyjna

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Siedemdziesiąt jeden minut trwał finał turnieju Brisbane International. 20-letnia Petra Kvitova pokonała w nim Andreę Petkovic 6:1, 6:3 i sięgnęła po swój drugi tytuł WTA Tour w karierze.

Finał w Brisbane był piątą konfrontacją pomiędzy Andreą Petkovic i Petrą Kvitovą. Przed dzisiejszym meczem bilans tych spotkań był remisowy (2-2). Wszystkie ich dotychczasowe pojedynki kończyły się w dwóch setach, podobnie było i w Australii.

Pomimo z pozoru jednostronnego dziś spotkania mecz w poszczególnych gemach miał bardzo wyrównany przebieg. Andrea Petkovic miała pięć szans na przełamanie, ale wykorzystała tylko jedną z nich. Petra Kvitova natomiast doprowadziła do sześciu break pointów, pięciokrotnie przełamując reprezentantkę Niemiec.

Dla leworęcznej Petry Kvitovej to drugi tytuł w zawodach WTA Tour i drugi zdobyty w Australii. Przed dwoma latami młoda Czeszka triumfowała w Hobart. 280 punktów za zwycięstwo w Brisbane zapewni Kvitovej awans z 34. na 28. pozycję rankingu.