Brisbane: Soderling nie do przełamania

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Soderling bez straty seta awansował do półfinału turnieju Brisbane International. Najwyżej rozstawiony w zawodach Szwed pokonał dziś Matthew Ebdena 6:3, 6:2. O awans do finału zagra on z Radkiem Stepankiem, który w ćwierćfinale wyeliminował Floriana Mayera.

Soderling nie dał większych szans ostatniemu w turnieju reprezentantowi gospodarzy. Szwed w pierwszy secie raz przełamał podanie Australijczyka, a w drugiej partii uczynił to dwukrotnie. Ebden, który do turnieju głównego przedzierał się przez kwalifikacje, nie miał w dzisiejszym meczu ani jednego break pointa. Skrót z tego spotkania dostępny jest w dziale Multimedia.

Serwuję naprawdę bardzo, bardzo dobrze przez cały ten tydzień. Ani razu nie zostałem jeszcze przełamany – powiedział po meczu Robin Soderling. – Dzisiaj dobrze serwowałem kiedy zaszła taka potrzeba. Kilka razy przy stanie 0:30 dobrze zaserwowałem, więc jestem bardzo z tego zadowolony.

Szansę na swój trzeci z rzędu finał w Brisbane zachowuje Radek Stepanek. Czech wygrał całą imprezę przed dwoma laty, a w ubiegłym sezonie przegrał mecz o tytuł z Andy Roddickiem. Dziś Stepanek pokonał, w osiemdziesiąt dwie minuty, Floriana Mayera (nr 7) 6:3, 6:3. Najciekawsze fragmenty z tego pojedynku dostępne są w dziale Multimedia.

Gra przeciwko Robinowi zawsze jest ciężka – ocenił swojego półfinałowego rywala Czech. – Rozegraliśmy kilka wspaniałych pojedynków na przestrzeni lat i nie oczekuje niczego innego i tym razem, czekam na to.