Chennai: świetny Tipsarević

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Znakomita skuteczność serwisu poprowadziła Janko Tipsarevicia do ćwierćfinału turnieju w Chennai. Do Serba dołączyli też Stanislas Wawrinka i Kei Nishikori. Szwajcar po dwóch tie breakach wygrał z Davidem Goffinem, a Japończyk w trzech setach wyeliminował Alejandro Fallę. Grono ćwierćfinalistów uzupełnił Robin Haase.

Alexandre Kudriawcew robił, co mógł, ale nie był w stanie złamać świetnie serwującego Janko Tipsarevicia. W pierwszym secie przewaga Serba była bardzo wyraźna. Kwalifikant z Rosji grał słabo, wygrywając tylko dziewięć punktów przy własnym podaniu. Został przełamany dwukrotnie i przegrał do dwóch. Jednak już w drugim secie wyraźnie się poprawił. Serb miał co prawda trzy okazje na przełamanie, ale nie wykorzystał żadnej. Doszło do tie breaka, w którym Tipsarević zyskał przewagę i wygrał do trzech.

Aż 20 break pointów miał w spotkaniu z Alejandro Fallą 21-letni Kei Nishikori. Wykorzystał zaledwie sześć z nich, ale to wystarczyło, aby pokonać Kolumbijczyka. Spotkanie było zacięte i trwało ponad dwie godziny. W pierwszym secie to Falla okazał się minimalnie lepszy, wygrywając do czterech. Jednak w dwóch kolejnych partiach serwował dużo słabiej, co Japończykowi udało się wykorzystać. W każdym z setów zdobył po trzy przełamania i wygrał ostatecznie 4:6, 6:3, 6:2.