Brisbane: Roddick nie dał szans Baghdatisowi

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andy Roddick jest coraz bliżej obrony tytułu w Brisbane. W ćwierćfinale Amerykanin pokonał Marcosa Baghdatisa 6:2, 6:3. Mecz drugiej rundy wygrał dziś najwyżej rozstawiony w imprezie Robin Soderling, który okazał się lepszy od Michaela Berrera.

W piątym dniu zmagań w Brisbane wyłoniono parę półfinałową w dolnej części drabinki. W imponującym stylu miejsce w tej fazie imprezy zapewnił sobie Andy Roddick. Amerykanin w każdym z trzech rozegranych spotkań tracił tylko po pięć gemów.

Z obrońcą tytuł nie zdołał nawiązać wyrównanej walki nawet rozstawiony z numerem pięć Marcos Baghdatis, który wczoraj wyeliminował Łukasza Kubota. Dziś Cypryjczyk bardzo źle jednak serwował, miał zaledwie 39 procent trafionego pierwszego podania i czterokrotnie został przełamany. Mecz trwał siedemdziesiąt cztery minuty. Jego skrót można obejrzeć w dziale Multimedia.

Półfinałowym rywalem Andy Roddicka będzie Kevin Anderson. 24-latek z RPA pokonał dziś Santiago Giraldo 2:6, 6:3, 6:4.

Dopiero drugi mecz w Brisbane rozegrał Robin Soderling. Turniejowa „jedynka” pokonał Michaela Berrera 6:3, 7:6(7). W całym meczu tylko jeden gem skończył się przełamaniem. Szwed odnotował w spotkaniu dziewięć asów, a Niemiec o jeden mniej. Skrót tego meczu dostępny jest w dziale Multimedia.

Było dziś ciężko. Dwa sety, ale oba naprawdę wyrównane. W pierwszym secie musiałem obronić kilka break pointów. Drugi set był niezwykle zacięty i miałem szczęście, że zdołałem wygrać w dwóch partiach. Musiałem wiele walczyć, by dziś wygrać. Tie break to zawsze trochę coś innego. Trzeba zachować pełną koncentrację. On popisał się w nim kilkoma dobrymi zagraniami, ale mnie udało się odnieść zwycięstwo – ocenił Szwed.

Robin Soderling w ćwierćfinale zmierzy się z ostatnim z reprezentantów gospodarzy. Kwalifikant Matthew Ebden sprawił miejscowym kibicom sporo radości, pokonując rozstawionego z numerem osiem Denisa Istomina 6:4, 6:4. Najciekawsze momenty tego spotkania są do obejrzenia w dziale Multimedia.