Chennai: pewny Berdych

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/aircelchennaiopen.org, foto: AFP

Najwyżej rozstawiony w Chennai, Tomas Berdych pewnie pokonał w drugiej rundzie turnieju Ivana Dodiga 6:2, 6:4. „Wygrany” mecz przegrał Tomas Berdych, który w niecodzienny sposób uległ Bjornowi Phau. Błyskawiczne zwycięstwa odnieśli Xavier Malisse i Blaz Kavcic.

Tomas Berdych w dwóch pierwszych spotkaniach zawodów Aircel Chennai Open stracił łącznie siedem gemów, z czego sześć dzisiaj. W pierwszym secie pojedynku z reprezentantem Chorwacji raz przegrał własne podanie, ale sam wywalczył trzy breaki. W drugiej partii tylko jeden gem kończył się zwycięstwem tenisisty returnującego. Berdych zwycięskie przełamanie zdobył w piątym gemie. Skrót tego spotkania można zobaczyć w dziale Multimedia.

Wynik może wskazywać, że był to łatwy mecz, ale ja muszę wam powiedzieć, że żaden mecz nigdy nie jest łatwy – stwierdził dyplomatycznie Czech. – Trzeba przede wszystkim grać dobrze, żeby wyglądało to na łatwe zwycięstwo.

Kolejnym rywalem turniejowej „jedynki” będzie Blaz Kavcic. Słoweniec w spotkaniu z Robertem Kendrickiem wykorzystał cztery z pięciu szans na przełamanie i pewnie triumfował 6:2, 6:2.

Z pewnością niełatwo będzie zapomnieć dzisiejszą porażkę Richardowi Gasquetowi. Rozstawiony z numerem cztery Francuz pewnie wygrał pierwszego seta pojedynku z Bjornem Phau 6:1, a w drugiej partii prowadził, z podwójnym przełamaniem, 5:2. Niemiec zdołał jednak doprowadzić do tie breaka i wygrał go 7-5. Również losy decydującego seta rozstrzygnęły się w tie breaku i ponownie górą był Niemiec, który tym razem triumfował 7-4. Mecz trwał dwie godziny oraz trzydzieści jeden minut.

W ćwierćfinale Bjorn Phau zmierzy się Xavierem Malisse. W ostatnim meczu dnia na korcie centralnym Belg w pięćdziesiąt siedem minut pokonał Stephane Roberta 6:2, 6:2.