Brisbane: Roddick nie zwalnia tempa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andy Roddick wyserwował sobie awans do ćwierćfinału turnieju w Brisbane. Rozstawiony z „dwójką” Amerykanin pokonał Aleksandra Dołgopołowa 6:4, 6:1. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował również zeszłoroczny finalista Radek Stepanek.

Broniący tytułu Roddick na początku rywalizacji z Ukraińcem stracił swój serwis, stratę szybko jednak odrobił, a następnie zdobył drugiego breaka i wygrał seta 6:4. W drugiej partii Amerykanin serwował niczym „maszyna”. Miał 79 procent trafionego pierwszego podania, a w swoim gemach serwisowych stracił tylko trzy punkty. „A-Rod” wykorzystał natomiast 2 z 7 szans na przełamanie i triumfował w całym meczu, po pięćdziesięciu sześciu minutach walki. Najciekawsze fragmenty z tego spotkania można zobaczyć w naszym dziale Multimedia.

Andy Roddcik w meczu z Aleksandrem Dołgopołowem zaserwował 15 asów. Liczba ta jest o tyle ważna, iż Amerykanin zadeklarował się przekazać za każdego Asta w turnieju 100 dolarów na rzecz osób, które ucierpiały w powodzi, w północno-wschodniej części Australii – Queensland.

W ubiegłym roku najlepszym wynikiem Radka Stepanka był finał w Brisbane. Po udanym początku sezonu wyraźnie jednak „spuścił” z tonu. Teraz ponownie w pierwszym tygodniu stycznia imponuje dyspozycją. Dziś Czech nie dał większych szans rozstawionemu z numerem cztery Mardy Fishowi, zwyciężając 6:3, 6:1. Był to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami i czwarte zwycięstwo Stepanka.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się dziś również Kevin Anderson. Tenisista z RPA zaserwował piętnaście asów w pojedynku z Feliciano Lopezem (nr 6) i w zaledwie pięćdziesiąt sześć minut wygrał 6:3, 6:1. W ćwierćfinale Anderson zmierzy się z Santiago Giraldo, który pokonał Benjamina Beckera 6:3, 6:4.