Brisbane: Bartoli w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Marion Bartoli wyrasta na główną faworytkę turnieju w Brisbane. Rozstawiona z numerem cztery Francuzka pokonała dziś Ivetę Benesova 6:1, 3:6, 6:0. Dotkliwe porażki poniosły w drugiej rundzie, występujące z „dzikimi kartami”, reprezentantki gospodarzy – Jelena Dokic oraz Sally Peers.

26-letnia Bartoli to najwyżej sklasyfikowana tenisistka, która zagra w ćwierćfinale turnieju Brisbane International. Dzisiejsze spotkanie Francuzki miało nieco dziwny przebieg. Finalistka Wimbledonu z 2007 roku zaczęła mecz z Benesovą bardzo udanie, wykorzystała w pierwszym secie obie szanse na przełamanie, przy swoim podaniu straciła tylko pięć punktów i triumfowała 6:1.

W drugiej partii Bartoli nie potrafiła jednak znaleźć recepty na serwis leworęcznej Czeszki, raz natomiast straciła swój serwis i przegrała 3:6. Decydujący set był przebiegiem zbliżony do pierwszego, z tą różnicą, że tym razem Francuzka wywalczyła trzy przełamania, a przy swoim podaniu przegrała dwie piłki. Mecz trwał równo półtorej godziny.

Niewiele powodów do radości mieli dziś miejscowi kibice. Jelena Dokic przegrała z Andreą Petkovic w czterdzieści sześć minut, 0:6, 1:6. Australijka nie zdołała ani razu utrzymać własnego podania. Skrót z tego meczu można zobaczyć w naszym dziale Multimedia.

Nie lubię robić sobie wymówek, ale kiedy gra się z tenisistką z Top 35, trzeba grać znakomicie od pierwszej piłki, a w moim przypadku tak nie było – stwierdziła Dokic. – Czułam, że mój pierwszy mecz tu był dobry, tak więc miałam wiele pewności siebie, ale wciąż wiele pracy przede mną. Jest jeszcze trochę czasu przed moim kolejnym turnieje, w Syndey.

Nieco dużej na korcie przebywała inna reprezentantka Australii. Sally Peers przegrała z Barborą Zahlavovą Strycov 4:6, 1:6. 19-latka z Melbourne nie obroniła w tym meczu żadnego z sześciu break pointów i nie zdołała osiągnąć pierwszego w karierze ćwierćfinału turnieju WTA Tour.