Brisbane: Baghdatis za mocny dla Kubota

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot nie zdołał nawiązać równorzędnej rywalizacji z Marcosem Baghdatisem. W drugiej rundzie zawodów Brisbane International Polak przegrał 2:6, 2:6.

Kort centralny imienia Pata Raftera w Brisbane nie był szczęśliwy dla najlepszego polskiego tenisisty. Łukasz Kubot od początku dzisiejszego spotkania miał problemy z serwisem. W pierwszej partii przegrywał już 0:4. Od tego stanu wygrał co prawda dwa kolejne gemy, ale na tym jego zdobycz w pierwszej partii się skończyła.

Drugi set rozpoczął się również po myśli Cypryjczyka, który już w gemie otwarcia wywalczył przełamanie. Przy stanie 1:2 Polak miał dwie z rzędu szanse na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystał. W piątym gemie Marcos Baghdatis „dołożył” natomiast drugiego breaka i losy meczu były rozstrzygnięte. Spotkanie trwało sześćdziesiąt cztery minuty. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

Łukasz Kubot nie zdołał zaserwować w dzisiejszym pojedynku ani jednego asa, popełnił natomiast cztery podwójne błędy i przy własnym podaniu obronił tylko cztery z dziewięciu break pointów.

Dla najlepszego polskiego tenisisty to koniec turnieju w Brisbane. We wtorek przegrał on, wraz z Oliverem Marachem, mecz pierwszej rundy debla.