Doha: Dawydienko ruszył po obronę tytułu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Znakomicie w nowy sezon weszli Jo-Wilfried Tsonga i Nikołaj Dawydienko. Rozstawieni kolejno z trójką i czwórką zawodnicy odnieśli przekonywujące zwycięstwa w pierwszej rundzie turnieju ATP w Doha. Francuz rozbił Rubena Ramireza Hidalgo, oddając mu tylko dwa gemy. Rosjanin wygrał z Fabio Fogninim 6:1, 6:4.

Broniący tytułu Nikołaj Dawydienko potrzebował tylko 63 minut, aby wyeliminować Fabio Fogniniego. Rozpoczął z wysokiego „c”, bowiem w pierwszym secie oddał rywalowi tylko jednego gema, demonstrując swoją przewagę. W drugiej partie utrzymywał wysoką formę, ale nie silił się specjalnie na kolejne wysokie zwycięstwo. Znalazł sposób na zdobycie jednego przełamania, co w zupełności wystarczyło do wygranej.

Jeszcze krócej i jeszcze bardziej zdecydowanie zwyciężył Jo-Wilfried Tsonga. W niecałą godzinę rozbił Rubena Ramireza Hidalgo. Francuz dysponował dziś fantastycznym pierwszym podaniem, które było kluczem do sukcesu. Posłał 10 asów i wygrał po nim 23 z 25 punktów. Gorszą skuteczność zanotował przy drugim podaniu, ale nie miało to znaczenia. Hiszpan prezentował się słabo, a na tle Tsongi wyglądało to jeszcze gorzej. Jedyne, na co było go stać, to wygranie dwóch gemów przy swoim podaniu w pierwszej partii.