Brisbane: Roddick rozpoczął walkę o obronę tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Andy Roddick nie miał większych problemów z awansem do drugiej rundy turnieju Brisbane International. Obrońca tytułu pokonał reprezentanta gospodarzy Marinko Matosevica 6:3, 6:2. Z turniejem pożegnał się dziś jeszcze jeden Australijczyk, Bernard Tomic musiał uznać wyższość Floriana Mayera.

Dwóch z trzech Australijczyków, którzy otrzymali od organizatorów „dzikie kary” trafiło w pierwszej rundzie na tenisistów rozstawionych i w obu przypadkach nie mieli wiele do powiedzenia ze znacznie wyżej notowanymi rywalami.

Andy Roddick rok 2011 rozpoczął od pokonania 138. w rankingu Marinko Matosevica. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, Amerykanin wywalczył je w szóstym gemie. W drugiej partii obrońca tytułu prowadził już 5:0. Matosevic zdołał zapisać na swoje konto dwa kolejne gemy, ale na tym się skończyło. Mecz trwał siedemdziesiąt dwie minuty.

W meczu otwarcia jedyne na co oczekujesz to awans do drugiej rundy. Jestem więc zadowolony z osiągnięcia tego – stwierdził Andy Roddick. – Trzeba po prostu dać sobie szansę, by w dalszej części turnieju było lepiej i ja też tak zrobiłem. Myślę, że nieźle returnowałem. Zawsze, kiedy połowa gemów kończy się przekłamaniami to dobra rzecz.

W drugiej rundzie rywalem Amerykanina będzie Aleksander Dogopołow. Ukrainiec pewnie pokonał dziś Igora Andriejewa 6:4, 6:2.

Nieudanie przez własną publicznością zaprezentował się Bernard Tomic. Australijczyk tylko przez pięćdziesiąt cztery minuty rywalizował z Florianem Mayerem, przegrywając 2:6, 2:6. Niemiec zaserwował w meczu 12 asów i przy własnym podaniu stracił w całym meczu zaledwie trzy punkty.