Londyn: tenisowy klasyk w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

O tytuł ATP World Tour zagra dwóch najlepszych tenisistów na świecie. W drugim dzisiejszym półfinale Roger Federer pokonał Novaka Djokovicia 6:1, 6:4.

29-letni tenisista ze Szwajcarii od początku turnieju w Londynie imponuje wielką formą. W pełni potwierdził ją w dzisiejszym półfinale, pokonując w osiemdziesiąt minut trzecią rakietę świata.

Pierwszą partię półfinału Federer całkowicie zdominował, wykorzystał 2 z 5 break pointów, nie dał rywalowi żadnej szansy na przełamanie i pewnie triumfował 6:1. Drugi set rozpoczął się po myśli Djokovicia, który szybko wywalczył przełamanie i prowadził już 3:0. Od tego momentu tenisista z Bazylei wygrał jednak sześć z siedmiu gemów i zapewnił sobie miejsce w finale.

Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa Szwajcara był znakomity return, który kilkakrotnie w kluczowym momentach zapewnił mu bezpośrednio punkty. Federer w całym meczu miał jedenaście break pointów, wykorzystując cztery z nich. Był to już dziewiętnasty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami i trzynasty triumf Szwajcara.

We wcześniejszym półfinale Rafael Nadal, po zacięty spotkaniu, pokonał Andy Murraya. Oznacza to, iż po raz drugi w tym roku dojdzie do tenisowego meczu na szycie.