Helsinki: Przysiężny o krok od obrony tytułu

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michał Przysiężny świetnie radzi sobie w challengerze ATP w Helsinkach (pula nagród 106,5 tysiąca euro). W półfinale 26-letni Polak pokonał 6:3, 6:1 Adriana Mannarino i już tylko jeden wygrany mecz dzieli naszego tenisistę od obrony tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie. Finałowym rywalem Ołówka będzie Richard Berankis.

Zwycięstwo w półfinale przyszło Michałowi Przysiężnemu nadspodziewanie łatwo. Polak już niemal tradycyjnie znakomicie serwował, a ponadto zdołał odebrać podanie rywalowi. Do kluczowego dla losów partii breaka doszło w szóstym gemie. W drugim secie 26-letni głogowianin triumfował z jeszcze większą łatwością. Niezbyt dobrze dysponowany tego dnia Adrian Mannarino popełniał błędy, które dały Przysiężnemu podwójne przełamanie. Ostatecznie rozstawiony z „dwójką” Polak pokonał grającego z numerem 6 Francuza 6:3, 6:1.

Finałowym rywalem Polaka będzie Richard Berankis. 20-letni Litwin pokonał w półfinale Grigora Dimitrowa. W całym turnieju notowany na 119. miejscu Berankis stracił dwa sety. Starcie o tytuł będzie dla naszego tenisisty również okazją do rewanżu za porażkę z poprzedniego tygodnia. W Bratysławie Przysiężny nie był w stanie dokończyć spotkania i przegrał z młodym Litwinem przez krecz.

W Helsinkach drugi singlista naszego kraju zdobył już 75 punktów do rankingu ATP. Zapewnią mu one utrzymanie w czołowej setce nawet jeśli nie zdoła obronić wywalczonego przed rokiem tytułu. Oznacza to, iż Ołówek po raz pierwszy w karierze zakończy sezon w TOP100.

Natomiast w meczu o tytuł w rywalizacji deblistów zabraknie naszych tenisistów. Najbliżej celu był Tomasz Bednarek, który dopiero w półfinale uległ wraz z Igorem Zelenayem Dustinowi Brownowi i Martinowi Emmrichowi.