Londyn: Polacy jak Federer – mamy półfinał!

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski doskonale sobie radzą w mistrzostwach ATP w Londynie! Uskrzydleni po pokonaniu braci Bryanów Polacy odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem 6:3, 7:6(7) pokonali Philippa Petzschnera i Jurgena Melzera, dzięki czemu zapewnili sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwszego breaka Polacy zdobyli w czwartym gemie, kiedy to swoje podanie przegrał Phlipp Petzschner. Chwilę później nasi mieli okazje na wywalczenie podwójnego przełamania, ale ani break pointy przy podaniu Melzera, ani w gemie serwisowym Matkowskiego nie zostały zamienione na przełamanie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. Drugiej odsłony polscy debliści nie rozpoczęli zbyt dobrze. Już na starcie przełamany został bowiem Marcin Matkowski. Polacy odrobili stratę, serwowali nawet po zwycięstwo w meczu, ale po raz kolejny nie utrzymali podania. Na szczęście Frytka i Matka lepiej wytrzymali nerwową końcówkę w tie breaku. Mając zapewniony awans do półfinału najpierw obronili dwie piłki setowe, a następnie zakończyli spotkanie przy pierwszej okazji. Mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty i zakończył się wynikiem 6:3, 7:6(7).

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg po raz czwarty biorą udział w kończących sezon mistrzostwach ATP, ale dopiero po raz drugi udało im się wyjść z grupy. Sztuki tej po raz pierwszy dokonali przed 2 laty, gdy turniej rozgrywany był jeszcze w Szanghaju. Przegrali wówczas mecz o miejsce w finale z braćmi Bryanami, których tym razem pokonali już w fazie grupowej. Ich półfinałowi rywale zostaną wyłonieni w piątek. Polacy zagrają ze zwycięzcami pojedynku Mahesha Bhupathiego i Maksa Mirnego z Wesleyem Moodiem i Dickiem Normanem.

Wynik Grupy A:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 6) – P. Petzschner, J. Melzer (Niemcy, Austria, 8) 6:3, 7:6(7)