Londyn: Kubot odpada z turnieju mistrzów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach zdobyli tylko cztery gemy w pojedynku z Wesleyem Moodiem i Dickiem Normanem, przegrywając tym samym drugie spotkanie na turnieju mistrzów w Londynie. Polsko-austriacka para uległa niżej notowanym rywalom 1:6, 3:6 i definitywnie straciła szanse na wyjście z grupy.

Słaba postawa Kubota i Maracha sprawiła, że dzisiejszy mecz był jednostronny. Szczególnie było to widać w pierwszym secie. Polsko-austriacki duet często trafiał pierwszym podaniem, ale nie przynosiło to spodziewanego efektu. Kubot i Marach wygrali tylko połowę punktów. Jeszcze gorzej przedstawiała się sytuacja w akcjach po drugim serwisie – na cztery akcje wszystkie wygrali rywale! Moodie i Norman błyskawicznie zwyciężyli 6:1, zdobywając trzy przełamania. Sami raz stracili podanie, fundując przeciwnikom honorowego gema.

W drugim secie Kubot i Marach poprawili skuteczność pierwszego serwisu, co od razu sprawiło, że spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Niestety, rywale mieli przewagę w wymianach po drugim podaniu i ani razu nie dali się przełamać, mimo że polsko-austriacka para miała ku temu trzy okazje. Kubot i Marach przegrali serwis dwukrotnie i w całym meczu ulegli 1:6, 3:6.

Polsko-austriacki duet nie ma już żadnych szans na awans do półfinałów. W ostatnim pojedynku zmierzą się z Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjiciem.

Wynik grupy A:
Wesley Moodie, Dick Norman (RPA, Belgia) – Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria) 6:1, 6:3