Londyn: Soderling lepszy od Ferrera

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Soderling pokonał Davida Ferrera 7:5, 7:5 i przedłużył swoje szanse na awans do półfinału turnieju ATP World Tour Finals.

26-letni Szwed od początku dzisiejszego spotkania dyktował warunki na korcie, ale moment nieuwagi mógł go drogo kosztować. W pierwszym secie jak burza wygrywał swoje gemy serwisowe, tracąc w nich tylko cztery piłki. Dużo więcej walki było przy podaniu Ferrera. Hiszpan walczył dzielnie, obronił pięć break pointów, w tym dwie piłki setowe w dwunastym gemie, ale trzecią szansę na skończenie partii Soderling już wykorzystał.

W drugim secie Szwed szybciej uzyskał przełamanie, gdyż w szóstym gemie i prowadził już 5:2. David Ferrer zdołał odrobić straty, wykorzystując jedynego swojego break pointa w meczu, w gemie dziewiątym. Do tie breaka jednak nie doszło. Hiszpan miał przy stanie 5:6 i własnym podaniu piłkę na skończenie gema, ale Robin Soderling wybronił się kończącym forhendem, a następnie wygrał dwie kolejne piłki i tym samym cały mecz.

Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści jeden minut. Był to trzynasty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami i dziewiąte zwycięstwo Szweda.

David Ferrer ma po dzisiejszej konfrontacji dwie porażki na koncie i tylko prowizoryczne szanse na awans do półfinału. Robin Soderling po przegraniu w pierwszym spotkaniu turnieju w Londynie z Andy Murrayem, dzisiejszym zwycięstwem przedłużył swoje szanse. Szwed będzie jednak musiał liczyć na pokonanie Rogera Federera, który znajduje się w znakomitej formie.