Londyn: Kubot i Marach nie dali rady

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Nieudanie rozpoczęli występ w turnieju mistrzów Łukasz Kubot oraz Oliver Marach. Polsko-austriacka para w swoim pierwszym spotkaniu przegrała z Maheshem Bhupathim oraz Maksem Mirnym 6:7(2), 4:6.

Kubot i Marach po raz drugi występuje w ATP World Tour Finals. Rok temu wygrali dwa z trzech spotkań grupowych, ale okazało się to niewystarczająco, by awansować do półfinału. Po dzisiejszej porażce w londyńskiej O2 o miejsce w półfinale również nie będzie łatwo.

Mecz rozpoczął się po myśli Polaka i Austriaka, gdyż już w trzecim gemie wywalczyli breaka. Bhupathi i Mirnyi zdołali jednak doprowadzić do stanu 4:4 i ostatecznie doszło do tie breaka. Tego hindusko-białoruska para zagrała znakomicie, nie przegrywając przy swoim podaniu żadnej piłki i pewnie triumfując 7-2.

Losy drugiego seta i zarazem całego meczu rozstrzygnęły się w trzecim gemie. Przy stanie 40:40 Łukasz Kubot wyrzucił minimalnie na aut uderzenie z forhendu. W kolejnym gemie polsko-austriacka para miała jedną szansę na re-breaka, ale nie zdołała jej wykorzystać. Do końca meczu Bhupathi i Mirnyi pewnie już utrzymywali własne podanie. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści pięć minut.

Rozpoczęliśmy trochę niepewnie – przyznał po meczu Bhupathi, dla którego jest to już dziesiąty występ w turnieju kończącym sezon. – Myślę, że to normalne. To pierwszy mecz w Finałach. Przed przyjazdem tutaj graliśmy dobrze. W końcu udało nam się osiągnąć ten poziom gry w trakcie meczu, co pomogło nam osiągnąć cel.

Grupa B:
M. Bhupathi, M. Mirnyi (Indie, Białoruś, 4) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 5) 7:6(2), 6:4