Walencja: Soderling i Ferrer zagrają o finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Soderling oraz David Ferrer w dwóch setach wygrali swoje spotkania ćwierćfinałowe i o awans do finału turnieju w Walencji zmierzą się dziś ze sobą. Drugą parę półfinałową tworzą Gilles Simon oraz Marcel Granollers.

Rozstawiony z numerem dwa Soderling gra w Walencji z niezwykłą regularnością. W każdy ze swoich trzech dotychczasowych spotkań tracił po pięć gemów. W piątek Szwed potrzebował zaledwie pięćdziesięciu trzech minut na pokonanie Gaela Monfilsa 6:3, 6:2. 26-letni Soderling wykorzystał w tym meczu 3 z 4 break pointów i nie dał Francuzowi ani jednej szansy na przełamanie.

To był bardzo dobry mecz, najprawdopodobniej mój najlepszy jak dotąd w tym turnieju – przyznał po spotkaniu Soderling. – Serwowałem i poruszałem się dobrze, tak więc jestem naprawdę zadowolony ze sposobu w jaki dziś grałem.

Zadowolony ma prawo być również David Ferrer, który przed dwoma laty wygrał turniej w Walencji. W piątek Hiszpan odniósł szóste zwycięstwo nad Potito Starace, w ich szóstej konfrontacji. Faworytowi gospodarzy do triumfu wystarczyło po jednym przełamaniu w każdym z setów. Mecz zakończył się wynikiem 7:5, 6:4.

Swoją dobrą dyspozycję potwierdził Gilles Simon, który pokonał Nikołaja Dawydienko 6:4, 6:7(5), 6:3, w dwie godziny oraz 29 minut. Tenisiści ci zagrali ze sobą po raz piąty, a Francuz odniósł czwarte zwycięstwo. Pochodzący z Nicei tenisista w czerwcu wrócił do gry po kontuzji kolana i od tego czasu prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Po powrocie do gry Simon wygrał 22 z 33 rozegranych spotkań i triumfował w zawodach ATP Tour w Metz.

Dzisiaj walczyłem o każdy punkt, było naprawdę ciężko – ocenił konfrontację z Rosjaninem, Simon. – Broniłem się perfekcyjnie, ale jutro będę musiał być bardziej agresywny i mam nadzieję, że to mi wyjdzie.

52. w rankingu Gilles Simon zmierzy się dziś z „lucky loserem” Marcelem Granollersem. Hiszpan w ćwierćfinałowym pojedynku z Juanem Monaco przegrywał w trzecim secie 2:4, ale zdołał zapisać na swoje konto cztery kolejne gemy i triumfować w całym spotkaniu.