Wiedeń: Polacy nie zwalniają tempa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski są coraz bliżej swojego czwartego z rzędu finału ATP. W dzisiejszym spotkaniu w Wiedniu Polacy pokonali Michaela Berrera oraz Thiemo De Bakkera 6:4, 6:0.

W całym meczu nasi debliści bardzo pewnie serwowali i nie dopuścili niemiecko-holenderskiej pary do chociażby jednej szansy na przełamanie. W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski mieli aż sześć okazji na przełamanie, ale wykorzystali tylko jedną z nich.

W drugiej partii Polacy byli znacznie bardziej skuteczni w kluczowych momentach, wykorzystali 3 z 5 break pointów i wygrali seta „na czysto”. Cały mecz trwał zaledwie czterdzieści osiem minut.

Swoich półfinałowych rywali polski deble pozna w piątek. Będą to Łukasz Kubot i Oliver Marach lub Christopher Kas oraz Philipp Kohlschreiber.

Wynik ćwierćfinału:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 3) – M. Berrer, T. De Bakker (Niemcy, Holandia) 6:4, 6:0