Wiedeń: udany początek Kubota i Maracha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pięćdziesiąt siedem minut potrzebowali Łukasz Kubot i Oliver Marach na zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju w Wiedniu. Polsko-austriacki duet pokonał Kolumbijczyków Alejandro Fallę i Santiago Giraldo 6:0, 6:4.

Kubot i Marach bronią w stolicy Austrii tytułu zdobytego przed rokiem. Wówczas wszystkie spotkania wygrywali po tie breaku meczowym. Tegoroczną przygodę z Bank Austria TennisTrophy rozpoczęli od pewnego zwycięstwa w dwóch setach.

W pierwszej partii Polak i Austriak nie stracili nawet gema, chociaż Kolumbijczycy mieli dwa break pointy. W drugim secie połowa z dziesięciu rozegranych gemów kończyła się przekłamaniami. Trzy z nich zapisali na swoje konto Kubot oraz Marach, zapewniając sobie tym samym miejsce w ćwierćfinale.

W piątek polsko-austriacki duet zagra w z Niemcami Christopherem Kasem oraz Philippem Kohlschreiberem. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 18:30, na korcie „B”.

Wynik pierwszej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 2) – A. Falla, S. Giraldo (Kolumbia) 6:0, 6:4