Wiedeń: Polacy w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Rozstawieni z numerem trzy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają w ćwierćfinale turnieju Bank Austria Tennis Trophy. W swoim pierwszym spotkaniu w Wiedniu Polacy pokonali Marcelo Melo oraz Bruno Soaresa 7:6(5), 5:7, 10-5.

Spotkanie przeciwko brazylijskiej parze okazało się trudną przeprawą dla Fyrstenberga i Matkowskiego. W pierwszym secie obie pary wywalczyły po jednym przełamania, a w tie breaku minimalnie lepsi okazali się Polacy.

Nasi debliście powinni zakończyć mecz w drugim secie, gdyż doprowadzili do aż dziewięciu szans na przełamanie, jednak żadnej z nich nie zdołali wykorzystać, a w końcówce seta stracili własne podanie i przegrali 5:7.

W tie breaku meczowym wyraźnie lepsi byli Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski. Polacy przy swoim serwisie przegrali tylko jedną piłkę i pewnie zwyciężyli 10-5. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści minut.

W ćwierćfinale rywalami polskich tenisistów będą Niemiec Michael Berrer oraz Holender Thiemo De Bakker.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 3) – M. Melo, B. Soares (Brazylia) 7:6(5), 5:7, 10-5