Wiedeń: Kubot lepszy od Blake’a

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot pokonał James’a Blake’a 6:4, 6:4 i awansował do drugiej rundy turnieju w Wiedniu. Kolejnym rywalem Polaka będzie rozstawiony z „jedynką” Jurgen Melzer.

James Blake zajmuje aktualnie 125 miejsce w rankingu ATP i udział w turnieju główny w stolicy Austrii umożliwiła mu „dzika karta”. Jeszcze w 2006 roku Amerykanin był jednak na czwartym miejsce w rankingu, a na koncie ma dziesięć wygranych turniejów ATP Tour.

Mecz z Polakiem rozpoczął się dla Blake’a udanie, bo już w trzecim gemie wywalczył przełamanie. W dalszej części seta skuteczniejszy był jednak Kubot, który wykorzystał dwa break pointy i wygrał 6:4. Takim samym rezultatem zakończyła się druga partia. Nasz tenisista serwował już przy stanie 5:3, ale został przełamany. Po zmianie stron Amerykanin ponownie jednak stracił własne podanie i mecz zakończył się po sześćdziesięciu dziewięciu minutach.

W całym spotkaniu Łukasz Kubot odnotował siedem asów i sześć podwójnych błędów. Należy odnotować, iż Polak miał stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (5 na 5).

Bardzo wymagające zadanie czeka Łukasz Kubota w drugiej rundzie, gdyż jego rywalem będzie największa gwiazda turnieju i zarazem faworyt gospodarzy, Jurgen Melzer. Austriak w pierwszej fazie zawodów miał „wolny los”.

W Bank Austria Tennis Trophy Łukasz Kubot gra także w turnieju deblowym, w duecie ze swoim stałym partnerem Oliverem Marachem. Zostali oni rozstawieni z numerem dwa i w pierwszy meczu zagrają z Brazylijczykami Marcelo Melo oraz Bruno Soaresem. W stolicy Austrii występują również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (rozstawieni z numerem 3), którzy zmierzą się z Juanem Ignacio Chelą oraz Ernestsem Gulbisem.