Luksemburg: trzeci tytuł Vinci

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Roberta Vinci pokonała Julię Goerges w finale turnieju WTA w Luksemburgu. 27-letnia Włoszka doskonale zaprezentowała się w finałowej potyczce i oddała młodszej o 6 lat Niemce zaledwie siedem gemów.

W obu partiach niedzielnego finału Roberta Vinci szybko obejmowała prowadzenia. Julii Goerges na nic zdało się silne podanie, które przyniosło jej 8 asów. Niewysoka, mierząca zaledwie 163 centymetry Włoszka, przewyższała swoją rywalkę głównie pod względem taktycznym. Urozmaicony tenis Vinci zaowocował czterema breakami z wygraniem finału po 1 godzinie i 28 minutach gry. Osateczny wynik to 6:3, 6:4.

"Julia jest bardzo dobrą zawodniczką, ale dzisiaj nie miała swojego dnia" – przyznała Vinci. "Przełomowym momentem tygodnia był mój mecz drugiej rundy, gdy wygrałam 7:6 w trzecim secie. Po tym spotkaniu wiedziałam, że mogę dojść daleko, może do półfinału. Dzisiaj starałam koncentrować się na każdej kolejnej akcji, zwłaszcza przy moim podaniu" – dodała Włoszka.

Dla Roberty Vinci to trzeci triumf w karierze. Dotychczasowe sukcesy odnosiła na ceglanej mączce. Wygrała przed 3 laty w Bogocie i przed rokiem w Barcelonie. W tym sezonie przegrała finał w stolicy Katalonii ze swoją rodaczką, Francescą Schiavone.

Julia Goerges wciąż będzie musiała poczekać na swój premierowy triumf w cyklu WTA. Do finału dotarła po raz drugi, ale podobnie jak w Bad Gastein nie zdobyła nawet seta.

W finale gry podwójnej najlepsze okazały się Timea Bacsinszky oraz Tathiana Garbin. Rozstawiony z "dwójką" duet szwajcarsko-włoski pokonał 6:4, 6:4 turniejowe "jedynki", Ivetę Benesovą i Barborę Zahlavovą Strycovą.

Wynik finału singla:
Roberta Vinci (Włochy) – Julia Goerges (Niemcy, 8) 6:3, 6:4

Wynik finału debla:
T. Bacsinszky, T. Garbin (Szwajcaria, Włochy, 2) – I. Benesova, B. Zahlavova Strycova (Czechy, 1) 64, 6:4