Sztokholm: 64. tytuł Federera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Nie było niespodzianki w finale turnieju ATP w Sztokholmie. Roger Federer pokonał Floriana Mayera 6:4, 6:3 i zdobył 64. tytuł w karierze, a trzeci w tym roku.

Tylko Stanislas Wawrinka był w stanie wygrać z Rogerem Federerem seta w halowym turnieju w Sztokholmie. Z Ivanem Ljubiciciem Szwajcar był blisko, aby przegrać partię, ale ostatecznie wyratował się z opresji. Niewiele do szczęścia brakowało też Florianowi Mayerowi. Niemiec przełamał faworyta spotkania w siódmym gemie, obejmując prowadzenie 4:3. Jednak odpowiedź Federera była natychmiastowa. Nie dość, że błyskawicznie odrobił stratę, to chwilę później zdobył kolejne przełamanie i wygrał 6:4.

W drugim secie Szwajcar zanotował wyśmienitą skuteczność pierwszego podania. Nie trafiał nim co prawda za często, ale jak już mu się to udało, to Niemiec miał duże kłopoty. Federer przegrał po nim tylko jedną piłkę. Mayer dysponował dużo lepszą celnością pierwszego serwisu, ale gorzej było już ze skutecznością. Zaowocowało to tym, że Szwajcar miał jedną okazję na przełamanie i ją wykorzystał, wygrywając cały turniej.