Moskwa: tytuł dla Azarenki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/eurosport.yahoo.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka została triumfatorką turnieju Kremlin Cup. W finale Białorusinka pokonała Marię Kirilenko 6:3, 6:4.

Azarenka potrzebowała w Moskwie wygrać przynajmniej jedno spotkanie, by zagwarantować sobie udział w turnieju mistrzyń, który rozpoczyna się w najbliższy wtorek. Nie przyszły to jej zbyt łatwo, gdyż w drugiej rundzie (w pierwszej miała „wolny los”) pokonała Andreę Petkovic 6:4, 2:6, 6:2. W kolejnych trzech spotkaniach pochodząca z Mińska tenisistka nie straciła już jednak seta.

W ostatnim meczu turnieju Wiktoria Azarenka pokonała faworytkę gospodarzy. Maria Kirilenko przez cały turniej w Moskwie spisywała się doskonale, w czterech spotkaniach straciła łącznie zaledwie dziewięć gemów! W finale Rosjanka nie była już tak skuteczna, sześciokrotnie oddała własne podanie i przegrała całym mecz w godzinę oraz pięćdziesiąt sześć minut.

– To naprawdę duże zwycięstwo dla mnie – przyznała 21-letnia Azarenka – Wygranie turnieju daje wiele pewności siebie, a to jest szczególnie ważne przed rozpoczynającym się turniejem w Doha.

To był dobry tydzień dla mnie, przegrałam dziś po prostu z lepszą zawodniczką – powiedziała natomiast Kirilenko, która dzięki finałowi w Moskwie powróci do czołowej dwudziestki rankingu WTA.