ITF w Saint Raphael: Radwańska zagra o tytuł

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: AFP

Ból, operacja, rehabilitacja i trudny powrót. Całosezonowe problemy Urszuli Radwańskiej w końcu zostały chociaż częściowo zrekompensowane. 19-letnia krakowianka awansowała bowiem do finału turnieju ITF w Saint Raphael. Polka pokonała w półfinale 6:4, 6:4 Laurę Pous Tio.

Radwańska dobrze spisuje się od początku turnieju. W pierwszej rundzie rozbiła Laurę Thorpe, w drugiej miała szczęścia, gdyż prowadząca z nią Jelena Dokic poddała mecz z powodu kontuzji, a w ćwierćfinale okazała się lepsza od Karoliny Sprem. Jedynego seta Polka straciła z Jeleną Dokic. Dobrą passę podtrzymała w półfinałowym pojedynku z Laurą Pous Tio. Z notowaną niegdyś w pierwszej setce Hiszpanką toczyła wprawdzie zaciętą walkę, ale ostatecznie wygrała 6:4, 6:4, w obu setach zdobywając przewagę jednego breaka.

Finałową rywalką Urszuli Radwańskiej będzie Alison Riske. Amerykanka jest rówieśniczką polskiej tenisistki, ale w przeciwieństwie do Uli nie odbudowuje swojej pozycji, a po raz pierwszy w karierze chce wejść do czołowej setki. Jej wyniki w ostatnich tygodniach są wprost imponujące. Riske osiągnęła finał w Saguenay oraz wygrała turnieje ITF w Barnstaple i Joue-Les-Tours. W półfinale w Saint Raphael pokonała 6:4, 3:6, 6:3 Tatjanę Malek.

Urszula Radwańska wystąpi w finale singlowego po blisko 2 latach przerwy. Poprzednio walczyła o tytuł pod koniec 2008 roku w Dubaju. Za finał we Francji 19-letnia Polka otrzyma 50 punktów, dzięki którym przesunie się w klasyfikacji WTA o około 50 pozycji.