Moskwa: podwójny finał Troickiego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Sobotnie półfinały turnieju Kremlin Cup okazały się szczęśliwe dla Marcosa Baghdatisa i Viktora Troickiego. Rozstawiony z „czwórką” Cypryjczyk po zażartym boju pokonał Denisa Istomina, natomiast Serb ograł Pablo Cuevasa, a ponadto zakwalifikował się do decydującej rozgrywki deblistów.

Więcej emocji kibicom dostarczyła konfrontacja Baghdatisa z Istominem. Przez pierwsze dwie partie podanie Cypryjczyka było nie przełamania, ale dzięki agresywnej postawie w tie breaku drugiego seta, Uzbek zdołał doprowadzić do wyrównania. Trzecia partia rozpoczęła się niespodziewanie – Istomin wywalczył podwójne przełamanie. Baghdatis rzucił się do odrabiania strat i dzięki konsekwentnej grze doprowadził do stanu 5:5. O losach meczu zadecydować musiał tie break, którego tym razem wygrał wyżej klasyfikowany Cypryjczyk. Godzinach i 26 minutach awansował do finału Kremlin Cup.

Czułem się nieco sztywny, grałem zachowawczo i jedynie mój serwis działał jak należy. Nie poddałem się, gdy było 0:3 w trzecim secie. Dostrzegłem pewne zmiany w jego grze i stałem się bardziej agresywny” – powiedział po meczu Cypryjczyk.

Dla Baghdatisa to trzeci finał w sezonie. Dotychczas Cypryjczyk może poszczycić się 50-procentową skutecznością. Sięgnął po tytuł na początku roku w Sydney, a później musiał skapitulować w Waszyngtonie.

Finałowym rywalem 25-letniego Marcosa będzie Viktor Troicki. Serb po wyeliminowaniu Jo-Wilfrieda Tsongi idzie przez turniej jak burza. Po rozgromieniu Horacio Zeballosa sprawnie poradził sobie z innym przedstawicielem Ameryki Południowej. 24-latek z Belgradu wygrał 6:3, 6:3 z Pablo Cuevasem i awansował do trzeciego w karierze finału. Troickiemu nie udało się dotychczas sięgnąć po tytuł w cyklu ATP.

To był dla mnie dobry mecz, piłka meczowa była jednym z najlepszych punktów całego turnieju” – przyznał Troicki. „Starałem się grać agresywnie i zmuszać go do biegania. Przyniosło to skutek. Moja forma rośnie. W pierwszym meczu byłem bliski porażki, potem pokonałem Tsongę, a teraz jestem w finale!”.

Po krótkim odpoczynku Serb osiągnął kolejny sukces. Tym razem ze swoim rodakiem, Janko Tipsareviciem, u boku. Bałkański duet pokonał Maximo Gonzaleza i Horacio Zeballosa, dzięki czemu awansował do finału turnieju deblistów.