Stepanek wyeliminował Haasa, Dancevic w ćwierćfinale!

/ Anna Wilma , źródło: rogerscupmen.com, foto: rogerscupmen.com

Grający z dziką kartą zawodnik gospodarzy, Frank Dancevic awansował do ćwierćfinału turnieju Rogers Cup, pokonując w meczu trzeciej rundy Hiszpana Fernando Verdasco. Czech Radek Stepanek pokonał Niemca Tommy’ego Haasa. Ostatnim nierozstawionym ćwierćfinalistą jest Australijczyk Lleyton Hewitt, który wygrał z Dominikiem Hrbatym. Pozostałe spotkania zakończyły się planowym zwycięstwem faworytów.

Kanadyjczyk Frank Dancevic to największa sensacja imprezy Canada Masters. Zawodnik ten zajmuje obecnie 91 miejsce w rankingu światowym. Podczas imprezy pokonał już Juana Martina Del Potro (75 ATP), Wayne’a Odesnika (182 ATP) i dzisiejszej nocy Fernando Verdasco (35 ATP). Pierwszy set spotkania zapowiadał, że zawodnik gospodarzy nie otrzyma szansy zagrania kolejnego meczu w Montrealu, gdyż gra Verdasco była pewniejsza. To on zdobył i doprowadził do końca seta z przewagą przełamania i tym samym wygrał 6:4. Dancevic, niesiony dopingiem publiczności, zrewanżował się w secie drugim, wygrywając dokładnie w tym samym stosunku. W trzecim secie Verdasco nie podjął się walki i ostatecznie przegrał do trzech. Kolejnym rywalem Franka Dancevicia będzie Hiszpan Rafael Nadal.

Rozstawiony z numerem drugim zawodnik z Majorki miał niemałe problemy z pokonaniem Francuza Paula-Henri Mathieu, ostatnio znajdującego się w bardzo dobrej dyspozycji. Wicelider światowej klasyfikacji przegrał pierwszego seta z francuskim tenisistą, ale w dwóch kolejnych odsłonach przypomniał mu, że to on już trzykrotnie trzymał w ręku trofeum wielkoszlemowe. I w efekcie Paul-Henri Mathieu przegrał kolejne odsłony do trzech i do dwóch.

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem dnia był mecz Australijczyka Lleytona Hewitta ze Słowakiem Dominikiem Hrbatym. Losy każdego z trzech setów ważyły się do ostatniej piłki. Wygrał Hewitt, choć Hrbaty miał do dyspozycji dwie piłki meczowe! O losach pierwszej i drugiej odsłony zadecydowały rozgrywki tie-breakowe, w których tenisiści walczyli do końca. Pierwszą rozstrzygnięto na korzyść Hrbatego w stosunku 12:10. Kolejną wygrał Hewitt 8:6. W trzecim secie bardziej utytułowany Australijczyk nie dał sobie odebrać z takim trudem wywalczonego zwycięstwa i w ostatniej chwili przełamał rywala, wygrywając 7:5.

Na Lleytona Hewitta czeka już lider klasyfikacji tenisistów, Roger Federer. Szwajcar miał wczoraj najłatwiejsze spotkanie – oddał zaledwie dwa gemy Włochowi Fabio Fogniniemu.

Jedną z sensacji dzisiejszej nocy była porażka Niemca Tommy’ego Haasa z Czechem Radkiem Stepankiem. Wszystkie trzy sety zakończyły się wynikiem do dwóch, ale tylko w drugim, najwyraźniej odpoczynkowym dla Czecha, lepszy był Niemiec. Tym sposobem przegrał dość zdecydowanie. Stepanek zagra o półfinał z Rosjaninem Nikołajem Dawidienko.