ITF w Saint Raphael: krecz Dokic w meczu z Radwańską

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: AFP

Urszula Radwańska dobrze radzi sobie w turnieju ITF we francuskim Saint Raphael. 19-letnia Polka odnosła już dwa zwycięstwa i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. W meczu drugiej rundy skorzystała z niedyspozycji Jeleny Dokic, która poddała mecz po wygraniu pierwszego seta.

W inauguracyjnej fazie zmagań Urszula Radwańska rozbiła reprezentantkę gospodarzy Laurę Thorpe. Notowana o ponad 100 miejsc wyżej od Radwańskiej Francuzka zdołała ugrać zaledwie jednego gema.

W pojedynku o ćwierćfinał czekało Polkę o wiele trudniejsze wyzwanie. Jej rywalką była bowiem Jelena Dokic, Australijka, która na początku swej kariery wspięła się na czwarte miejsce w rankingu WTA. Pierwszy set spotkania Radwańskiej i Dokic był zacięty, ale w końcówce przewagę uzyskała Australijka, zwyciężając 7:5. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż na drodze do wygrania stanęła kontuzja. Po przegraniu dwóch pierwszych gemów w drugim secie Dokic skreczowała i zeszła z kortu. Tym samym do najlepszej ósemki turnieju o puli nagród 50 tysięcy dolarów awansowała młodsza z sióstr Radwańskich.

Teraz 19-letnią krakowiankę czeka kolejna konfrontacja z tenisistką, która szczytowy okres swojej kariery ma już za sobą. Mowa o Karolinie Sprem, ćwierćfinalistce Wimbledonu i niegdysiejszej 17. rakiecie świata, które obecnie plasuje się poza czołową setką.

Za ćwierćfinał w Saint Raphael Urszula Radwańska otrzyma 18 punktów do rankingu WTA.