Moskwa: polskie deblistki bez szans

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Nie udał się Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej ostatni tegoroczny występ w turnieju WTA. Polki przegrały w pierwszej rundzie Kremlin Cup w Moskwie z eksperymentalnym duetem stworzonym ze świetnych deblistek, Sarą Errani i Marią Jose Martinez Sanchez. Rozstawione z „trójką” Włoszka i Hiszpanka zwyciężyły 6:1, 6:3.

W pierwszym secie Polki były praktycznie bez szans. Aż trzykrotnie dały się przełamać, a same nie wykorzystały żadnego z trzech break pointów. Sytuacja nieco się poprawiła na początku drugiej odsłony. Jans i Rosolska przełamały włosko-hiszpańską parę i objęły prowadzenie 2:1. Faworyzowane rywalki nie pozwoliły długo cieszyć się Polkom z przewagi breaka. W kolejnym gemie odrobiły stratę, a następnie poszły za ciosem, doprowadzając do stanu 5:2. Klaudia i Alicja zdołały obronić jeszcze cztery piłki meczowe i zdobyć jednego gema, ale po 59 minutach gry musiały skapitulować. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale Sara Errani i Maria Jose Martinez Sanchez zagrają z Witalią Diaczenko i Tatianą Puczek.

Turniejem w Moskwie Klaudia Jans i Alicja Rosolska zakończyły tegoroczne zmagania na szczeblu WTA. W ostatnich tygodniach, po wielomiesięcznej przerwie, zdecydowały się wrócić do wspólnych występów. Przed tygodniem dotarły do półfinału imprezy w Linzu.

Wynik pierwszej rundy debla:
S. Errani, M.J. Martinez Sanchez (Włochy, Hiszpania, 3) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:1, 6:3

Zobacz komplet wtorkowych wyników turnieju WTA w Moskwie!