Szanghaj: cenne zwycięstwo Kubota i Maracha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Olive Marach zagrają o finał turnieju Shaghaj Rolex Masters. Polsko-austriacki duet pokonał dziś Mahesha Bhupathiego oraz Maxa Mirnego 6:4, 3:6, 10-6.

Ćwierćfinałowe zwycięstwo nad hindusko-białoruską parą jest tym cenniejsze, iż są to konkurenci Kubota i Maracha do walki o miejsce w turnieju mistrzów. Polak i Austriak w rankingu par deblowych zajmują aktualnie piąte miejsce, ale ich przewaga nad dziewiątymi Bhupathim i Mirnym wynosi tylko 180 punktów. Po zawodach w Szanghaju na pewno jednak wzrośnie.

Dwa pierwsze sety miały podobny przebieg, tylko odwracały się w nich role. W pierwszej partii Kubot i Marach mieli pięć break pointów, a wykorzystali jednego z nich. Zarazem nie dali oni rywalom ani jednej szansy na przełamanie. W drugim secie Hindus i Białorusin przegrali przy własnym podaniu tylko trzy punkty, a sami mieli pięć break pointowi też jednego z nich zamienili na przełamanie.

Tie break meczowy był jednak popisem Łukasza Kubota oraz Olivera Maracha. Przy swoim serwisie stracili oni tylko jedną piłkę, a w całej rozgrywce wygrali 10-6. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści cztery minuty.

W tym roku był to drugi pojedynek tych par. W połowie sierpnia, w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati lepsi byli Mahesh Bhupathi oraz Max Mirnyi.

W półfinale turnieju w Szanghaju Łukasz Kubot i Oliver Marach mogą zmierzyć się z Mariuszem Fyrstenbergiem oraz Marcinem Matkowskim, pod warunkiem, iż Polacy pokonają Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia.

Wynik ćwierćfinału:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 4) – M. Bhupathi, M. Mirny (Indie, Białoruś, 5) 6:4, 3:6, 10-6