Szanghaj: Kubot i Marach w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Shanghai Rolex Masters. Polsko-austriacka para pokonała Roberta Lindstedta i Horię Tecau 6:4, 7:5.

Dla Kubota i Marach dzisiejszy mecz był pierwszym wspólnie wygranym spotkaniem od US Open. Po nowojorskim turnieju Austriak miał bowiem problemy z barkiem. Razem zagrali oni tydzień temu w Pekinie, ale nieoczekiwanie przegrali w pierwszej rundzie ze znacznie niżej notowaną parą chińską.

W spotkaniu przeciwko Szwedowi i Rumunowi Kubot oraz Marach mieli spore problemy z serwisem w pierwszym secie. Odnotowali tylko 58 procent trafionego pierwszego podania i dali rywalom pięć okazji na przełamanie. Lindstedt i Tecau nie wykorzystali jednak żadnej z nich. Polsko-austriacki debel miał tylko jedną szansę, ale to wystarczyło.

W drugim secie ponownie doszło tylko do jednego przełamanie, które Kubot oraz Marach zdobyli dopiero w jedenastym gemie. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści osiem minut.

W ćwierćfinale turnieju w Szanghaju są również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy jednak nie rozegrali jeszcze żadnego spotkania. W drugiej rundzie walkowera Polakom oddali Nicolas Almagro i David Marrero.

Wynik drugiej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 4) – R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia) 6:4, 7:5