Linz: Piter bez szans

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Polona Hercog okazała się zbyt wymagającą rywalką dla Kaarzyny Piter. 19-letnia poznanianka w konfrontacji z 45. rakietą świata zdobyła zaledwie cztery gemy i nie zdołała awansować do finałowej fazy eliminacji Generali Ladies w Linzu (WTA International).

Piter największe problemy miała na początku spotkania. Najwyżej rozstawiona z eliminacjach Hercog dwukrotnie przełamała Polkę i zrobiło się 4:0. 19-letnia poznanianka zdobyła honorowego gema, ale chwilę później po raz trzeci straciła podanie i przegrała 1:6. Drugą partię również pod swoje dyktando ustawiła Słowenka, wychodząc na prowadzenie 3:0. Tym razem Piter zdołała jednak skontrować Hercog i wyrównała na 3:3. W końcówce zaprocentowało większe doświadczenie pierwszej rakiety Słowenii, która wygrała trzy kolejne gemy i całego seta 6:3. Mecz trwał 59 minut, a największym problem Polki było drugie podanie. Zdobyła po nim zaledwie 4 punkty i popełniła aż 7 podwójnych błędów serwisowych.

Dla Katarzyny Piter był to pierwszy występ w turnieju WTA poza Warszawą Za awans do drugiej rundy eliminacji trzecia rakieta naszego kraju otrzyma 6 punktów do klasyfikacji singlistek.

W Linzu wystąpią jeszcze polskie deblistki, Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Ubiegłoroczne finalistki imprezy zostały rozstawione z numerem cztery i w pierwszej rundzie zmierzą się z Marią Kondratiewą i Vladimirą Uhlirovą.