Tokio: przegrany finał Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Urszula Radwańska oraz Olga Sawczuk przegrały finał turnieju ITF w Tokio z Jill Craybas i Tamarine Tanasugarn 3:6, 1:6.

Spotkanie o tytuł zawodów, których pula nagród wynosi 100 tysięcy dolarów, zupełnie polsko-ukraińskiemu duetowi nie wyszedł. Co prawda Radwańska i Sawczuk odnotowały 75 procent trafionego pierwszego podania w całym spotkaniu, ale aż sześciokrotnie zostały przełamane. Mecz skończył się po pięćdziesięciu sześciu minutach.

Jilla Craybas oraz Tamarine Tanasugarn były w Japonii rozstawione z numerem jeden i w całym turnieju nie straciły ani jednego seta.

Urszula Radwańska w Tokio wystąpiła także w grze pojedynczej. Polka wygrała dwa mecze eliminacyjne oraz jeden w turnieju głównym, a w spotkaniu o ćwierćfinał uległa reprezentantce gospodarzy Ayumi Moricie.

Finał debla:
J. Craybas, T. Tanasugarn (USA, Tajlandia, 1) – U. Radwańska, O. Sawczuk (Polska, Ukraina) 6:3, 6:1