Linz: Piter wygrywa w eliminacjach

/ Tomasz Krasoń , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Katarzyna Piter zdecydowała się spróbować swoich sił w eliminacjach do turnieju Generali Ladies w Linzu. Dla 19-letniej poznanianki jest to debiut w imprezie WTA rozgrywanej poza Warszawą. Swoją pierwszą rywalkę, Jeannine Prentner, pokonała pewnie 6:1, 6:2.

Już w pierwszym gemie Katarzyna Piter zdobyła breaka. Chwilę później pomogła 20-letniej Autriaczce odrobić stratę, popełniając 3 podwójne błędy serwisowe. Jednak jak się później okazało to jedyne przełamanie, jakie tego dnia zdobyła Prentner. W dalszej części meczu Piter zagrała spokojniej i przede wszystkim skuteczniej. Inauguracyjną odsłonę wygrała 6:1, a w drugim secie triumfowała 6:2. Mecz z nienotowaną w rankingu WTA Austriaczką trwał 51 minut.

Za awans do drugiej rundy eliminacji turnieju w Linzu Katarzyna Piter otrzyma 6 punktów rankingowych. O większą zdobycz będzie niezwykle trudno, gdyż teraz czeka ją konfrontacja z Poloną Hercog. Rówieśniczka Polki rodem ze Słowenii jest rozstawiona z „jedynką” w eliminacjach, a w klasyfikacji WTA zajmuje obecnie 45. lokatę.

Ostatnie tygodnie nie były zbyt udane dla Kasi Piter. Od wygraniu turnieju ITF w Koksijde w żadnej imprezie nie odniosła dwóch zwycięstw. W klasyfikacji WTA 19-letnia poznanianka zajmuje obecnie 220. miejsce i jest trzecią rakietą naszego kraju.