Gonzalez przegrał ze Stepankiem; zwycięski powrót Murray’a

/ Anna Wilma , źródło: rogerscupmen.com, foto: rogerscupmen.com

Czech Radek Stepanek okazał się minimalnie lepszy od rozstawionego z numerem szóstym Chilijczyka Fernando Gonzaleza w drugiej rundzie turnieju ATP Masters Series w Montrealu. W meczu pierwszej rundy Brytyjczyk Andy Murray pokonał Amerykanina Robbiego Ginepri.

Stepanek przegrał pierwszego seta z Gonzalezem w tie-breaku do dwóch. W kolejnej odsłonie także żaden z tenisistów nie uzyskał dwugemowej przewagi. Tie-break rozstrzygnął o zwycięstwie Stepanka. W trzecim secie Czech zdobył i utrzymał przewagę przełamania, która wystarczyła do końcowego triumfu. W roku 2007 najlepszym rezultatem czeskiego narzeczonego Martiny Hingis jest wygrana w turnieju w Los Angeles przed dwoma tygodniami.

W drugim rozegranym spotkaniu drugiej rundy Serb Novak Djoković (numer 3) pokonał pewnie Niemca Nicolasa Kiefera.

Najkrótszą przeprawę przez pierwszą rundę turnieju w Montrealu miał Rosjanin Marat Safin. Jego przeciwnik, Szwed Robin Soderling, skreczował z powodu kontuzji w momencie, gdy prowadził 2:1. Na Marata Safina czeka już rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal.

Reprezentujący Wielką Brytanię Szkot Andy Murray pokonał w pierwszej rundzie Robbiego Ginepri ze Stanów Zjednoczonych. Murray wygrał obydwa sety dzięki przewadze przełamania do czterech. To powrót Murray’a na światowe korty, po tym jak w maju podczas meczu pierwszej rundy w Hamburgu odniósł kontuzję i skreczował. Nie wystąpił na Roland Garros i na ojczystym Wimbledonie. Wcześniej wygrał turniej w San Jose.