Pekin: skuteczny serwis Polaków

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski są już w ćwierćfinale turnieju China Open. Rozstawieni z numerem cztery Polacy pokonali w pierwszym meczu Davida Ferrera oraz Alberta Montanesa 7:6(7), 6:4.

Już po raz trzeci w rozgrywkach ATP Fyrstenbergowi i Matkowskiego przyszło rywalizować z Ferrerem oraz Montanesem i odnieśli trecie zwycięstwo. Ich ostatni mecz miał co prawda miejsce ponad cztery lata temu, ale Polacy nie zapomnieli jak wygrywać z duetem hiszpańskim.

Spotkanie miało jednak bardzo wyrównany charakter. W pierwszym secie obie pary miały po trzy szanse na przełamanie i obie wykorzystała po jednej z nich. Tie break również był bardzo zacięty, kończąc się zwycięstwem Polaków 9:7.

Druga partia była popisem niesamowitej dyspozycji serwisowej Fyrstenberga i Matkowskiego. Nasi tenisiści odnotowali aż 81 procent trafionego pierwszego podania, a w swoich gemach serwisowych przegrali tylko jedną piłkę! Co prawda Hiszpanie również dobrze rozgrywali własne podanie, ale Polakom udało się doprowadzić do jednego break pointa i wykorzystać go. Mecz skończył się po siedemdziesięciu czterech minutach rywalizacji.

W ćwierćfinale Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego czeka konfrontacja z Mardy Fishem oraz Markiem Knowlesem.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. M Matkowski (Polska, 4) – D. Ferrer, A Montanes (Hiszpania) 7:6(7), 6:4